Socjologiczne zagadnienia bazaru warszawskiego

Zgorszenie po awansowaniu przyjeciela Radka Sikorskiego (przynajmniej tak sam się określa) na ambasadora tytularnego opuściło już nawet mury MSZ. Kolega z sąsiedniego resortu zapytał mnie dziś, co właściwie robi taki ambasador który de facto ambasadorem nie jest i nie bardzo umiałem mu odpowiedzieć. Ma kolegę ministra?

Bronisław Misztal, bo o nim tu mowa, doświadczenie w MSZ ma marne, jedynie Od grudnia 2007 do stycznia 2009 był Dyrektorem Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Zagranicznych, czyli na nominacji politycznej, a nie urzędniczej.

Nie chcę złego słowa powiedzieć o Bronku (poza tym że jego ego może konkurować jedynie z ego Radka), bo to mądry, inteligentny facet. Dyskusja z nim to przyjemność (o ile da dojść do głosu). Werbalny zwolennik lustracji. Choć urzędnik z niego żaden, dba, by fasadowa Wspólnota Demokracji przypadkiem nie zajomowała się wielką dyplomacją i była bezpiecznym lądowiskiem dla geremkowsko-radkowskiego towarzystwa wzajemnej adoracji. W końcu po to ją powołano. Chodzi tylko o to, że ambasadorem tytularnym zostają osoby wybitnie zasłużone dla polskiej dyplomacji, a profesor Bronisław Misztal zasługi ma co najwyżej dla socjologii. I dla Radka.

Kolejni nowi ambasadorowie to: Tomasz Chłoń, Mirosław Gajewski, Adam Kułach, Krzysztof Majka, Andrzej Misztal (nie mylić z Bronisławem), Krzysztof Olendzki i Piotr Puchta.

Kto zna Bronka będzie wiedział o co chodzi z tematem wpisu. Acha, gratulacje dla odznaczonych przy okazji Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Jacka Najdera, Bogusia Winida i Jarka Bartkiewicza: zasłużyliście chłopaki! Radek chodzi wściekły, że Komorowski mu tę imprezę odebrał, bo przecież to on wymyślił Dzień Służby Zagranicznej, ON!

Informacje o Radca Minister

Ot, szary pracownik MSZ
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Socjologiczne zagadnienia bazaru warszawskiego

  1. I Sekretarz pisze:

    Chcialbym napisac do Pana dluzszego maila. Pod jaki adres mozna? Na blogu nie znalazlem…

  2. Mignon pisze:

    Dość tajemniczym jesteś Pan osobnikiem, ale piszesz ciekawie. Miałabym równiez to i owo do opowiedzenia o resorcie, jednak z czasów Borsuka, czyli Skubisia. Ale to tak na marginesie. Ciekawi mnie co Pan prawisz o Andrzeju Misztalu. Czy – i jeśli tak, to w jakim stopnu – Pan go zna, że pozwala sobie na sarkazm w związku z jego nominacją ambasadorską.
    Nie wiem czy doczekam się odpowiedzi, jednak pozostaję z przyjacielskim pozdrowieniem (nie mlic z komsomolskim)
    PS. ja znam Andrzeja Misztala. Nawet bardzo dobrze – od początku jego kariery w resorcie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s