Niech się święci 16 listopada!

Przestraszony widmem dekonspiracji nie pisałem jakiś czas, ale w takim dniu… Byli bowiem w historii świata władcy, którzy koniecznie chcieli zostawić po sobie coś wiecznego. Niekoniecznie ważnego czy wielkiego, ale wiecznego, ważne by wyróżniało ich od poprzedników. Podobnego przeglądu sposobów na zaistnienie dokonał nasz władca. Na mniejszą niż Napoleon skalę, lecz z porównywalnym poczuciem własnej wartości plany snuje Jego Ministerialna Wysokość z Tuska łaski i woli własnej król MSZ Radosław Sikorski II herbu Lis, Wielki Książę Szucha, Jaśnie Pan Dyplomacji, Baronet Służby Zagranicznej, Hrabia Placówek, Murgrabia Centrali, Wielki Książę Grabówki, Pan na Włościach Chobielina (tytulaturę zredukowana do tej używanej na co dzień w gabinecie przez najbliższy dwór i giermków).

Wielkim nietaktem jest wspomnienie o Dniu Służby Zagranicznej bez przypomnienia, komu go zawdzięczamy (lepiej oddaj obiecane w zeszłym roku kubki!). Teraz Jego Ministerialna… (etc.) powołuje kolejną jednostkę budżetową, tym razem Polski Instytut Dyplomacji imienia Radosława… tfu – imienia Ignacego Jana Paderewskiego, oddany w kierownictwo Katarzynie Skórzyńskiej, byłej ambasador w Portugalii i Brazylii. Ile ikry będzie miał instytut można zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=frxQLqsQEOQ (nagroda dla tego kto wytrzyma do końca). Polacem miny które robi Tomasz chłoń odpowiadając na spontanicznie zadane przez internetowy lud pytania (szykuje się do Bratysławy). Ale już nie krytykuję, bo może sam trafię tam na emeryturę! Aha, gdyby komuś z czytelników bloga Radcy Ministra przyszło tam aplikować – uprzedzam, że osoby są już wybrane, w tym osobiście przez Radka a konkurs jest fikcyjny.

Przy takim święcie nie będę pisał o personalnych roszadach, nawet o tym jak przyjemny skądinąd Piotr Nowina Konopka szykuje się na ambasadora Unii Wolnosci przy Stolicy Apostolskiej, choć okoliczności tego są cudowne (Hance juz dziękujemy).Ale i pochwalę ministra, choć awans dla Bogusia Winida wiosny w MSZ nie czyni. Boguś i tak wcześniej czy później będzie ministrem. A na razie… niech się święci 16 listopada!

Informacje o Radca Minister

Ot, szary pracownik MSZ
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Niech się święci 16 listopada!

 1. Anonim pisze:

  Panie Radco Ministrze, pragnę zadać może naiwne pytanie – czym ten nowo powstały Instytut będzie się zajmował?

 2. dobrze poinformowany pisze:

  A skoro już o Portugalii i o fikcyjnych konkursach, to nowy/stary amb. B. Misztal (67 lat) rozpoczął spokojną emeryturke… tfu, znaczy misję dyplomatyczną w Portugalii od zatrudnienia własnej kochanki na jedno z czołowych stanowisk dyplomatycznych w placówce w Lizbonie. Niejaka była pani wicedyrektor DW MSZ (36 lat) pełni w Lizbonie kluczowe funkcje: dyplomaty ds. ekonomicznych i nałożnicy ambasadora. Lizbona huczy też od plotek, że B. Misztal odświeżająć ekipę nie omieszkał znaleźć zajęcia dla bardzo bliskiej jego „sercu” innej młodej panienki, dziennikarki Polskiego Radia. Grunt to otaczać się zaufanymi osobami i wiedzieć jak zadbać o dobry PR.

  • wiedzący pisze:

   ta konkubina to a.k (mają 2 dzieci), to się chyba w takiej sytuacji nepotyzm nazywa,z tego co mi wiadomo żonę w ambasadzie zatrudnić można ale konkubinę chyba nie.moze jakieś media by się tym zainteresowały.!

 3. siedem pisze:

  Co tam Panie w Polityce?

 4. IV Sekretarz pisze:

  … za to w stolicy sąsiedniego imperium (chwilowo małą literą) już wkrótce zapanuje porządek i wysokie standardy!

 5. Krzywa Mańka pisze:

  Proszę aby Pan zechciał zająć się przygpotowywaną ustawą o służbie zagranicznej, ponieważ wprowadza ona rozwiązania, jakich nawet komuna by sie nie powstydziła: dyplomaci nie będą w służbie cywilnej, będą dwie kategorie urzędników: dyplomaci jeżdżacy non stop na placówki i nie mający prawa odmowy wyjazdu (!!!) pod groźbą rozwiązania stosunku pracy i urzędnicy s.c cywilnej zatrudnieni w centrali, bez prawa do wyjazdu. Chyba takie rzeczy są istotne dla naszego środowiska, a personalia powinny zejść na plaqn dalszy. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s