Radca melduje się

Radca Minister melduje się i pokornie prosi o zrozumienie swojej nieobecności spowodowanej ciężką pracą i zagrożeniem dekonspiracji.
Stan w firmie określiłbym jako chaos przed burzą jak ci którym jeszcze zależy na czymś więcej niż na rotacji mają dużo pracy. Jednak zawiodę dziś tych,którzy liczą na personalne plotki i przecieki. Radca Minister się starzeje a i giełda wyjazdowa się kręci tak szybko, że nie nadąża nie tylko niżej podpisany, ale i sami „Tańczący z obiegświrkami” (roboczy tytuł nowopowstającego filmu K.Costnera). Mimo to niebawem spróbuję spisać co nieco. Może nawet będą przecieki z pisanej przez naszego Docelowo Byłego Szefa Radosława S. książki, którą uprawia na chorbielińskich włościach nowy gatunek literacki – AUTO HAGIOGRAFIĘ (ang. self hagiography). Jak trafnie przewiduje Jerzy Jachowicz, skromny, boczny gabinecik w którym dzieło powstaje autor zgodził się łaskawie przeznaczyć w przyszłości na Izbę Pamięci R.S.

Ale żarty na bok,muszę poruszyć temat poważny,który ostatnio budzi emocje na Szucha. Ku przestrodze i kontrrewolucyjno-kontrwywiadowczej czujności. Wszystko zaczęło się o ile wiem ponad 3 lata temu, gdy jacyś Ktosie zaczęli zakładać niektórym z naszych kolegów fałszywe profile na Facebooku i Twiterze i innych serwisach – nawet randkowych! Robiono to na tyle inteligentnie, że prawdziwi znajomi dawali się nabrać, choć po błędach językowych trudno nie było odnieść wrażenia jakby ich autorami były osoby, dla której język polski nie jest, mówiąc dyplomatycznie, językiem ojczystym. Później dochodziły komentarze „przypadkowych osób” próbujące zdyskredytować te osoby. Ci, nie korzystając z dobrodziejstw mediów społecznościowych, często dowiadywali się o tym przypadkowo, gdy np. ich znajomi zostali tam poobrażani!. Niestety w ostatnich miesiącach dziwne „przypadki” zintensyfikowały się i przybrały znacznie groźniejszy charakter. Gdyby nie zawód który wykonujemy, moglibyśmy pomyśleć, że takie rzeczy to tylko w filmach o 007, ale naiwni nie jesteśmy i widzimy że to rzeczywistość. Wiem o conajmniej pięciu już przypadkach dyplomatów w różnym wieku, tak obecnych pracowników MSZ jak i chwilowo spoza resortu – u których nagle znaleziono drobną, ale nielegalną już ilość narkotyków, którym nagle znaleziono zdjęcia nieletnich dziewczyn i smsy od nich itp. Nawet jeśli niektórzy coś na sumieniu mieli, bo trochę prawdy w takiej prowokacji być powinno, nawet jeśli ktoś taką dziewczynę uwiódł czy przestawił samochód na gazie w czasie wesela, poproszony o to przez tajemniczego mężczyznę który okazał się nie być gościem weselnym – nie linczujmy ich. A może wiemy tylko o tych którzy mają charakter i np. nie ulegli szantażowi? Co z tego że dostaną symboliczny wyrok, skoro może to być koniec ich urzędniczej kariery? A ilu tego nie zgłosiło komu trzeba choć coraz mniej wiadomo komu ufać.

Poruszam ten temat ku przestrodze, ale też apeluję nie oceniać zbyt pochopnie, nie pomagać w przypinaniu łatek – a plotkują i panowie z oknami od Szucha. Nie skazujmy naszych kolegów na infamię zbyt pochopnie, raczej wspierajmy bo wiem że są tym załamani. Nie szukam spisków, nie bagatelizuję ich naiwności, apeluję tylko o rozwagę i przestrzegam przed tanią sensacją. Choć dziwnym trafem ofiarami są osoby, które powiedzmy oględnie w perspektywie Po-październikowym mogłyby liczyć na nowe perspektywy. MSZ potrzebuje zdolnych ludzi, dla każdego starczy zadań. Nazwisk nie podaję świadomie, by nie dać satysfakcji tym, którzy to rozpętali.
Nie wierzmy we wszystko co usłyszymy w pokojach i korytarzach, nie oceniajmy zbyt pochopnie i nie dajmy się sprowokować.

Informacje o Radca Minister

Ot, szary pracownik MSZ
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Radca melduje się

  1. Anonim pisze:

    Jest Pan wreszcie – jak to dobrze, prosimy o dalsze informacje nt. nadciągającego sztormu w postaci Samotnego Białego Waszcza. Pozdrowienia.

  2. John pisze:

    Drogi RM! Jak fajnie że Pan jeszcze jest z nami. A sprawa fałszywych profili na Facebooku, Twitterze i innych serwisach to bardzo przykra sytuacja i myślę że Państwo Polskie jednak nie stanie na wysokości zadania. Prawdopodobnie ofiary jeszcze zostaną obwinione za wszystko. Myślę też że to jest część wojny hybrydowej i wiadomo kto stoi za „ktosiami”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s