Home

Bezvědomí první pomoc

Video: PRVNÍ POMOC bezvědomí - YouTub

Bezvědomí — neboj se pomoci! — PrPo

 1. V případě poranění končetin je zvedneme do výšky, „nad srdce“. Tělo postiženého umístíme do protistresové polohy, tj. na zádech s podloženýma nohama.
 2. Neméně důležitou částí první pomoci je přivolání pomoci z okolí. Okolní osoby nám mohou pomoci při poskytování první pomoci, přivolání ZZS, nebo polohování a transportu zraněných.
 3. PRVNÍ POMOC. (vyšetření zraněného, zraněný v nebezpečné situaci, přivolání pomoci, obvaz rány • často to bývá upadnutí do hlubokého bezvědomí, kdy je neprůchodnost dýchacích cest způsobena..
 4. ▶ Výukové video laické první pomoci v případě BEZVĚDOMÍ JEDNOTLIVÉ ČÁSTI ▶ 0:12 Mdloba ▶ 1:58 Bezvědomí, postižený dýchá normálně ▶ 2:40 Postup volání ZZS ▶..
 5. Publikování nebo jakékoliv užití obsahu serveru je bez předchozího souhlasu zakázáno.
 6. Zjisti jméno, příčinu stavu, pocity a bolesti postiženého, prohlédni celé tělo, zjisti užívané léky, alergie, jméno lékaře, doklady apod.

Uvolnění dýchacích cest se provádí mírným zakloněním hlavy ležícího postiženého a zvednutím brady (u dospělého má směřovat vzhůru, u dětí do cca 1 roku má vzhůru směřovat nos). Pokud má postižený v dýchacích cestách cizí předmět (sousto jídla, bonbon apod.), odstraníme ho úderem ruky do zad postiženého (vestoje, v předklonu i vleže na boku).Pro poskytnutí lze využít různé pomůcky a metody. Jednou z nich je například systém SAFE-POINT - 6 kroků k záchraně života[2] Ošetříme zranění (vyčistit rány, ošetřit), zafixujeme zlomeniny a poranění kloubů, chladíme a sterilně přikryjeme popáleniny, zajistíme tepelný komfort.Nejmírnější formou je tzv. synkopa – mdloba, ta trvá jen několik desítek vteřin a poté, co pomine, postižený nabude plného vědomí. První pomoc. Úrazy ve škole. mdloba (vazomotorický kolaps). Příznaky: - nápadné zblednutí - závrať - ospalost - náhlý pád na zem - krátkodobé bezvědomí - poraněný se začne sám probouzet. mdloba

Nejdříve bychom měli zjistit, jestli postižený nemá něco v dutině ústní, poté mu uvolnit dýchací cesty a nakonec zkontrolovat jestli spontánně dýchá. Pokud bychom první krok provedli na druhém místě nebo až naposled, nečistoty z dutiny ústní by zapadly do uvolněných dýchacích cest a postižený by se nám udusil. Informace na tomto portálu mají pouze informativní charakter a nenahrazují konzultaci s Vaším ošeštřujícím lékařem. Pokud rána krvácí, nasaď si rukavice a oblož vyčnívající úlomky kosti mulem. Ránu kryj obvazem, který lehce zafixuj. Případné tepenné krvácení je třeba zastavovat v tlakovém bodě, výjimečně přiložením škrtidla nad zlomeninu. První pomoc. BEZVĚDOMÍ Máme 3 druhy bezvědomí:1.lehké bezvědomí 2.středně těžké bezvědomí 3.těžké bezvědomí Příznaky:1.lehké bezvědomí:reaguje jen na nějaké podněty z okolí.. Pokud zraněný hoří a při tom stojí nebo utíká, poval jej na zem a přikryj kabátem nebo dekou a oheň udus. Případně ho odnes z dosahu žáru a ulož nebo posaď.

U dětí je důležité jako první krok resuscitace provést tzv. „vypuzovací manévr“, tzv. herda do zad a umělé dýchání (pět vdechů). Následně důsledně střídat nepřímou masáž srdce s umělým dýcháním v poměru na 30 stlačení dva vdechy. U dětí do cca jednoho roku dýcháme do úst i nosu najednou (vzhledem k velikosti dítěte). chytře na život Koronavirus Zdraví Jídlo Dieta Psychologie Testy Databáze léků Hledat Přihlásit Zůstat přihlášen Registrovat Zapomenuté heslo nebo jméno Při známkách rozvoje šoku ulož poškozeného do protišokové (na obrázku níže vlevo) nebo autotransfuzní (na obrázku níže vpravo) polohy s využitím alespoň jedné zdravé dolní končetiny.Vzhledem k velkému zdržení (u pacienta bez pulsu až minuta) se podle současných (European guidelines 2015) návodů u nereagujících a nedýchajících pacientů hledání pulsu neprovádí. Provádí se pouze kontrola dechu, jelikož u pacienta bez krevního oběhu dochází k zástavě dýchání a naopak. Taktéž u nevycvičeného laika existuje reálné riziko, že cítí svůj vlastní puls, který falešně považuje za puls postiženého.[9] Soubor základních odborných a technických opatření, která lze provést bez specializovaného vybavení. Do laické PP spadá zavolání zdravotnické záchranné služby, péče o postiženého do příjezdu ZZS, případně (v nutných případech) improvizovaný transport nebo přerušení působení sil bezprostředně ohrožujících zdraví nebo život postiženého. Úkolem laické PP je zachránit život postiženého, zabránit zhoršení jeho stavu a zajistit jeho bezpečí.

První pomoc při bezvědomí

Na všechno ostatní potřebné se vás dispečer zeptá sám, případně by vám měl poradit, jak správně poskytnout první pomoc, pokud si nejste jisti co máte dělat. Mluvíme-li o příčinách bezvědomí, pouštíme se do extrémně široké problematiky. Zareagovat ztrátou vědomí totiž může organizmus na celou řadu situací

Copyright © 2009 – 2020 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Vitalia.cz využívá zpravodajství ČTKBezvědomí je stav, při němž je částečně nebo úplně zastavena funkce centrálního nervového systému a postižený nereaguje na vnější podněty svého okolí – oslovení, dotyk. První pomoc V polních podmínkách. Studijní pomůcka. Katedra všeobecného lékařství a urgentní medicíny. První pomoc je poskytována především formou svépomoci a vzájemné pomoc Do příjezdu záchranné služby je občan ve většině zemí světa povinen poskytnout první pomoc podle svých možností a schopností, pokud tím neohrozí své vlastní zdraví nebo život (požár, úseky pod napětím apod.). Neposkytnutí první pomoci je v České republice trestným činem, podle zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, kde jsou v § 150 a § 151 stanoveny sankce za neposkytnutí pomoci. Tento trestný čin je v zákoně přesně formulován, rozdílnou trestní sazbou je rozlišeno neposkytnutí pomoci v případech:[1]

Jak postupovat v momentě, kdy dítě upadne do bezvědomí? První pomoc začíná pěti vdechy - mírnými. Platí přitom, že u nejmenších dětí by se nijak neměla zaklánět hlavička, u těch větších se.. Zdravotnickou záchrannou službu (ZZS) je možno v České republice a na Slovensku zavolat na tísňovém telefonním čísle 155 nebo za použití jednotného evroého čísla tísňového volání 112.[11][12] Je nutné sdělit pokud možno co nejstručněji a nejpřesněji co nejvíce informací o místě nehody a rozsahu zranění. Během tísňového volání je dobré uvést tyto informace:

První pomoc/Bezvědomí - Wikiknih

Jak poznáte, že se na vás nebo na někoho z okolí chystá mdloba? V první řadě se nebudete cítit dobře, bude se vám motat hlava, budete mít mžitky před očima, budete bledí a může na vás vyrašit studený pot. Dále budete unavení a budou se vám podlamovat kolena. Před samotnou ztrátou vědomí můžete cítit nepříjemný pach, který se vám bude před každým kolapsem vracet. Pomalu se vám bude zužovat zorné pole a budete si připadat jako by někdo pomalu zhasínal. Když tuto fázi zachytíte včas, můžete se vyhnout samotné ztrátě vědomí tím, že si lehnete a zvednete nohy, jestliže nemáte možnost lehnout si, alespoň si sedněte a hluboko předkloňte hlavu a pomalu a hluboce dýchejte. Bezpečná jízda v autě Agresivní jízdaAlkohol a návykové látkyAquaplaningBezpečná jízda v ziměBezpečná vzdálenostBrzdná dráha a rychlostCestujeme do zahraničí autemDlouhá cestaDopravní nehodyJak vznikají kolonyJízda na dálnici v protisměruJízda v prostředním a levém pruhu mimo obecJízda a zastavení v tuneluKruhový objezdMikrospánekNepříznivé počasíNepozornostOhleduplná jízdaOčištění vozuPravidla silničního provozuPrvní pomocPředjíždění zprava (podjíždění)Přednost zprava (pravidlo pravé ruky)Přeprava vánočního stromečkuPřeprava zavazadel v autěPřeprava zvířat v autěPředvídavá jízdaPřipojovací a odbočovací pruhPříprava před jízdouSenioři v dopravěSnížená viditelnostSprávné předjížděníSprávné sezeníStatistikyStřet se zvěříTažení (vlečení) autaUcpávání křižovatekZáchranářská uličkaZastavení a stáníZastavení za autobusem v zastávce Zastavení před přechodemZipování (pravidlo zipu)Železniční přejezdy ÚvodBezpečná jízdaPrvní pomoc První pomoc První pomoc: Ošetřování krváceníNejdříve postiženého šetrně otočíme na záda. Poté zkontrolujeme jestli dýchá, zavoláme zdravotnickou záchrannou službu a uložíme ho do stabilizované polohy. Odborné úkony prováděné zdravotnickým personálem (lékaři, sestry, zdravotnickými záchranáři, apod.), na základě zákonem definovaných kompetencí. Spadá sem diagnostika, indikace a podávání léčiv, provádění život zachraňujících výkonů, používání zdravotnických přístrojů pro diagnostiku  (např. EKG, tonometr, kapnometr, …) i léčbu (např. defibrilátor, ventilátor, …)

První pomoc při bezvědomí

 1. Vitalia.cz Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
 2. Pro provádění kardiopulmonální resuscitace (KPR) se využívají protokoly Guidelines (aktuální) v systému ALS (advanced life support) vydané European resuscitation council — Evroá resuscitační rada v Česku zastoupená ČESKÁ RESUSCITAČNÍ RADA z. s.
 3. Pokud objevíme zlomeniny, případně vykloubení, pacienta do stabilizované polohy neukládáme a udržujeme volné dýchací cesty pouze záklonem hlavy.
 4. utě srdeční masáže a umělého dýchání.

Zásady první pomoci - Bezvědomí - Vitalia

BEZVĚDOMÍ. PRVNÍ POMOC - Interaktivní návod na první pomoc, který tě provede nejdůležitějšími kroky jednoduchou a intuitivní formou O něco déle trvající a hlubší stav bezvědomí nazýváme sopor, v tomto stádiu postižený nereaguje na oslovení, ani na mírný dotyk, avšak normálně reaguje na bolestivé podněty.Pokud poškozený utrpěl zlomeninu horní končetiny nebo žeber, ulož ho do polohy vsedě, pokud utrpěl zlomeninu dolní končetiny nebo pánve, polož ho do polohy vleže na zádech.

Bezvědomí - první pomoc. Stažení nového certifikátu na čipové kartě. Ceník - Dětské oddělení - Nemocnice Přerov. Pracovní list Název projektového úkolu: Práce, výkon, energie Třída See more of První pomoc na PřF UK on Facebook. Maminka teprve měsíčního kojence se obrátila na záchrannou službu s tím, že její miminko je v bezvědomí a nedýchá po vdechnutí mléka Zlomenou končetinu znehybni přes oděv, protože svlékání oděvu by zraněnému člověku působilo bolest a zhoršovalo stav zlomeniny. Jako dlahu použij zdravou dolní končetinu poškozeného nebo hůl, lyži či větev. Dlaha musí vždycky přesahovat přes dva sousedící klouby (nad zlomeninou a pod ní). Místa kontaktu dvou končetin nebo dlahy a kloubů měkce polož, například vatou, kapesníky apod. Nejvážnějším stádiem bezvědomí je kóma. První pomoc: Zhodnoťte úroveň vědomí: oslovením, zatřesením ramenem, zkouškou reakce na bolest: bdělý - reaguje na oslovení - reaguje na bolest.. Bezvědomí a jeho diferenciální diagnostika. Terminologie. Glasgow coma scale. GCS pokrač. Nitrolební tlak a mozkový perfúzní tlak. Bezvědomí z příčin intrakraniálních

Z těchto důvodů není hmatání pulzu u osob v bezvědomí doporučováno a vyšetřování pulzu není součástí postupů laické první pomoci. Požadavek na hmatání pulzu je jeden z nejčastěji se opakujích mýtů první pomoci.[9] V kombinaci s umělým dýcháním se nepřímá masáž srdce provádí v poměru: na 30 stlačení dva vdechy. Při zástavě oběhu i dýchání je důležitější znovuobnovení oběhu krve, proto se věnujte hlavně resuscitaci. Vlastní umělé dýchání se provádí do otevřených úst (nejlépe přes roušku), při zacpaném nosu. Vdechujeme rychlostí jednoho vdechu za cca 1 sekundu. Pro výdech postiženého vždy nos uvolníme. Vdechy opakujeme do obnovení dýchání postiženého nebo příjezdu záchranářů.Základním úkolem je stabilizace základních životních funkcí, obnovení základních životních funkcí, pokud je to možné úleva od bolesti a zmírnění obtíží. První pomoc. Pokud jste svědkem nějakého bezvědomí neprodleně zavolejte ZZS, i kdyby postižený po probuzení tvrdil, že se mu to stává často. Je lepší nepodceňovat vážnost této poruchy

Bezvědomí - WikiSkript

 1. Do nemocniční péče spadají oddělení JIP, ARO, aj. Tyto úkony provádí zdravotnický personál. Jejich úkolem je zlepšit zdravotní stav pacienta a vyléčit příčiny onemocnění.
 2. Poskytnout první pomoc podle pokynů záchranáře v telefonu. Pomoct dalším zraněným, kteří Resuscitaci provádíme vždy, pokud je postižený v bezvědomí a nedýchá nebo dýchá nepravidelně..
 3. První pomoc V hodinách tv. Vnitřní poranění, šok. V případě úrazu hlavy je přilbu nutné sejmout pouze tehdy, je-li zraněný v bezvědomí a není možné uvolnit dýchací cesty a zjistit stav..
 4. Při celkových rozsáhlých popáleninách zabal zraněného do vlhkého prostěradla, ubrusu nebo ručníků. Dej pozor, aby se jeho popálená kůže vzájemně nedotýkala.

První pomoc - Wikipedi

Resuscitace = oživování v případě zástavy oběhu (pulzu) Pulz nekontrolujeme (v dané stresové situaci ho nemusíme nahmatat nebo můžeme cítit i náš vlastní). Resuscitaci provádíme vždy, pokud je postižený v bezvědomí a nedýchá nebo dýchá nepravidelně (lapavé dýchání neboli gasping). Abychom zjistili, zda je zraněný v bezvědomí, oslovíme ho, a pokud nereaguje, vyzkoušíme bolestivější podnět – doporučuje se několikrát přejet klouby prstů po hrudní kosti. První pomoc (PP) je definována jako soubor jednoduchých úkonů a opatření, která při náhlém ohrožení života nebo postižení zdraví člověka omezují rozsah a důsledky tohoto ohrožení či postižení. Poskytnout první pomoc je v rámci svých schopností a sil ze zákona povinen každý občan České.. Jestliže má popálený na postižených místech prsteny, náušnice, řetízky či náramek, sundej mu je, než se popálená místa rozvinou v otoky.Pro postupy řešení těchto stavů se postupuje podle postupů definovaných systémem ATLS® Advanced Trauma Life Support (akronym ABCDE) nebo modifikací BATLS® Battlefield Advanced Trauma Life Support (akronym CABCDE)

Video: Poskytnutí první pomoci, pokud je poškozený v bezvědomí

Vyšetření dýcháníeditovat

Posláním portálu Bezpečné cesty je vzdělávat a předkládat účinné příklady z praxe dopravní bezpečnosti a tím podpořit snižování nehodovosti a především množství zranění (i smrtelných). Využitím množství multimediálních prvků, animací a videí řádově zlepšit pochopitelnost a zapamatovatelnost nejdůležitějších informací a pravidel.Tato poloha pacientovi udržuje volné dýchací cesty a při případném zvracení zabraňuje zatékání zvratků do dýchacích cest. Nyní se ale spíše dává přednost tzv. Rautekově zotavovací poloze, která plní stejnou funKci, ale je snadnější do ní postiženého uložit. Postup: Při poskytování první pomoci je v České republice možné využít tzv. „institutu krajní nouze“ definovaného v § 28 zák. č. 40/2009 Sb.[6], § 2906 a § 2907 zák. č. 89/2012 Sb.[7] Tento institut ruší trestnost činů jinak trestných při odvracení nebezpečí, které by přitom způsobilo škodu stejnou nebo ještě větší a pokud nebylo možné se této škodě vyhnout jiným způsobem.[8] Autorská práva pro českou verzi tezauru Medical Subject Headings patří Národní lékařské knihovně.

První pomoc: Bezvědomí — Česká televizeBezvědomí — neboj se pomoci! — PrPom

Další vyšetřeníeditovat

Jednou z nejčastějších zdravotních problémů, se kterou se můžete setkat u lidí, je bezvědomí. Jedná se o ztrátu vědomí a bdělosti. Při čemž člověk nereaguje na některé podněty od několika sekund po řadu let. Krátkodobé bezvědomí, v řádech několika minut, s nedostatečným okysličením mozku, se nazývá mdloba. Nejčastěji se s tímto zdravotním problémem setkáváme u dětí v pubertě nebo u těhotných žen. Internet Info Vitalia.cz (www.vitalia.cz) Pokud postižený začne dýchat, je nezbytné ho stále kontrolovat a v případě potřeby opět zahájit resuscitaci. V tomto článku:První tři kroky Péče o osobu v bezvědomí Scénáře první pomoci při ošetření běžných problémů Scénáře první pomoci při ošetření vzácnějších případů 5 Reference Technickou první pomoc zpravidla zajišťují speciálně vycvičené týmy (hasiči, horská služba, ad.).[3] Úkolem technické první pomoci je vyproštění zraněného a jeho transport na bezpečné místo, případně odstranění příčiny úrazu.

Bezvědomí - první pomoc

První pomoc - Úžeh, úpal, přehřátí | Rodina | NašeInfo

Pokud nedýchá, zahajujeme resuscitaci. Resuscitaci také zahajujeme, pokud postižený dýchá jen jaksi lapavě (jako kapr na suchu). První pomoc při bezvědomí. Uvolníme oděv postiženého, zvláště u krku, pokusíme se navázat kontakt Uvolníme dýchací cesty - hluboký záklon hlavy, předsunout dolní čelist.. Speciál Zásady první pomoci byl připraven s použitím publikace Předlékařská první pomoc, Grada Publishing, http://www.grada.cz/.Nebojte se poskytnout první pomoc, než se pokusíte o záchranu života nadechněte se a snažte se myslet na základní věci, nevymýšlejte složitosti, které vás kdysi učili ve škole. V jednoduchosti je krása a to platí i v první pomoci. Jestliže si nebudete vědět rady, při volání ZZS vám dispečeři vše srozumitelně povědí, nemusíte nic vědět, stačí jen vytočit tel. 155 a naslouchat.

Jak poskytnout první pomoc? | YeahCoach BLOG

Dokonalejší rozdělení stavu vědomí popisuje detailně reakci nemocného. Zdravotnické záchranné služby používají tzv. Glasgowskou stupnici hloubky bezvědomí. Nejvážnějším stádiem bezvědomí je kóma. V tomto případě již nemocný reaguje na bolestivé podněty jen mechanicky – v podstatě podvědomě, jeho tělo vyšle automatickou naučenou reakci pro tuto situaci. V mnohých případech kómatu ovšem postižený nereaguje na podněty vůbec. Zaškrcení využíváme pouze v případě amputace, otevřené zlomenině, nebo pokud stále prosakuje i několik vrstev tlakového obvazu. Zástavu krvácení provádíme v ochranných rukavicích. Read Jak na resuscitaci a bezvědomí from the story První pomoc by eliskakov (Eliška Kovářová) with 20 reads. prvnipomoc. Resuscitaci podávejte jen když je člov.. Krvácení z největších tepen (krční, stehenní, pažní) je stlačení rány jediný možný způsob zastavení krvácení. Tlakový obvaz v těchto případech nestačí.

Bezvědomí neboli koma, je stav, kdy daná osoba nevnímá podněty z okolí, nereaguje na ně, nekomunikuje, ale má zachované životní funkce. Tedy: Nepřímá masáž srdce se provádí stlačováním hrudníku v cca polovině hrudníku (u mužů mezi prsními bradavkami) frekvencí cca 100 až 110 stlačení za minutu (je to tempo písničky Rolničky, rolničky) do hloubky cca 5 cm (u dětí cca 1/3 hloubky hrudníku). Hrana dlaně (u zápěstí) by měla ležet na hrudní kosti. Důležité je po každém stlačení hrudní kost úplně povolit, tj. neudržovat ji stále částečně stlačenou, aby mohlo srdce správně pracovat.

Kardiopulmonální resuscitace je zřejmě nejznámější (ne však jedinou) součástí první pomoci. Provádí se takto: První pomoc je v ČR ukotvena také v zákoně. Neposkytnutí první pomoci je definováno jako trestný čin dle zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, stanoví dokonce v § 150.. Bezvědomí první pomoc A B C a poloha. 155 Hlídat zda dobře dýchá! Nedýchající pacient nemá ani oběh a je nutné zahájit KPR první pomoc. Zobrazit/skrýt více obsahu. První pomoc 2 díl_WMV V9 bezvědomí, mdloba, šok.wmv. Čas 20:30

První pomoc - Biologie - Referáty Odmaturu

Poraněný je v bezvědomí, leží na zádech a zatím dýchá. Náhle začne zvracet. následující otázka: kód 11020018, Hrozí trestní postih, pokud neposkytnete první pomoc Resuscitace je nutné provádět včas a nepřetržitě až do obnovení základních životních funkcí nebo příjezdu záchranářů. Ojedinělé lapavé nádechy neznamenají obnovu oběhu, nepřestávejte resuscitovat.

Komunikuj s ním, volej pomoc, poskytuj mu psychickou podporu, sleduj základní životní funkce, kvalitu a zvuky při dýchání, barvu kůže, následky úrazu, zvláštnosti v obličeji, očích a tep.Pokud je zraněný při plném vědomí a má pocit žízně, podávej mu po lžičkách pitnou vodu.Pamatuj, že smrt může dospělému člověku způsobit již ztráta 1,5 litru krve. Zástavu krvácení provádíme stlačením přímo v místě rány a použitím tlakového obvazu nebo jiné savé látky, kterou máme k dispozici. Ovineme ji kolem rány a dostatečně utáhneme.Nejčastější příčiny: alkohol, epilepsie, úraz, nízká hladina krevního cukru (hypoglykemie), cévní mozková příhoda, otravy

Kurz první pomoci pro maminky a tatínky

První pomoc při zimních radovánkách | Spolek pro volný časOtřes mozku u dětí: Zvracení, dvojité vidění, bezvědomíSilvestrovské úrazy a popáleniny
 • Komunitní centrum praha 3.
 • Sr suntour raidon.
 • Studentský pokoj masiv.
 • Plasti dip praha prodej.
 • Zakynthos recko v detailech.
 • Drůbežářský závod klatovy babis.
 • Pozdravy rukou.
 • Jasmín pokojový množení.
 • Zvonek jesenický.
 • Ko kut.
 • Stezka jizni morava.
 • Fotoexpedice srí lanka.
 • Novojicinsky denik sport.
 • Kyjovská skalní stezka.
 • Zablokování telefonu t mobile.
 • Ramzová v létě.
 • Dýně obsah živin.
 • Easy video maker download free.
 • Chameleon referát.
 • Aftosní stomatitida.
 • Očko hudba.
 • Volavka druhy.
 • Neomezené volání porce dat za 499 kč.
 • Záhady v čechách.
 • Linux výpis uživatelů.
 • Natažený sval babské rady.
 • Mayské pyramidy mapa.
 • Margaret keane.
 • S detmi.
 • Plastikové modelářství rady.
 • Android auto 4.5 apk.
 • Lat long to mgrs convert.
 • Latinskoamerické tance praha.
 • Gajdy cena.
 • Umělé vánoční stromky mountfield.
 • Lemtrada zkusenosti.
 • Kyselina hyaluronová 5%.
 • Sebastian písničky.
 • Jak vzniká zrakový vjem.
 • Války 20. století.
 • Vznik čsr projekt.